ЗАПИСИ


   Свято День перемоги - 9 травня в Україні та країнах колишнього СРСР завжди було і     залишається зворушливим і світлим днем, в який ми згадуємо подвиг радянських    солдатів, шануємо пам'ять героїв, які віддали свої життя за мир і наше майбутнє.





 У країнах Європи також відзначають перемогу над німецько-фашистськими загарбниками, але не 9 травня, а днем ​​раніше. Це пов'язано з різницею в часі, коли був підписаний акт про капітуляцію.

Святкування 9 травня в Україні традиційно проходить у всіх містах країни з урочистим покладанням квітів до пам'ятників і могил солдатів і вшануванням ветеранів. З 2015р. законом Верховної Ради до назви свята були внесені зміни: тепер це День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 



9 травня в Україні - офіційний вихідний, і хоча пам'ятна дата віддаляється з кожним роком, її цінність невблаганна, а слава героїв з простого народу ніколи не повинна потьмяніти. Тому не забудьте подякувати і привітати ветеранів, адже їх залишилося 


Всесвітній день авіації та космонавтики — свято, яке відзначають у Росії та деяких інших пострадянських країнах 12 квітня, установлене на знак першого польоту людини в космос.
                                             



12 квітня 1961 року радянський космонавт Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток» з космодрому «Байконур» вперше у світі зробив орбітальний обліт Землі, який тривав 108 хвилин.
12 квітня 1981 стартував перший пілотований політ за американською програмою «Шаттл».
Цікаві факти
Планета Земля вважається найкрасивішою в усій Галактиці. Подивитися на її простори з висоти судилося небагатьом. У даній статті ми розповімо вам незвичайні і цікаві факти про космонавтів — людей, яким це вдалося.
1. «Подорожуючи» по космосу, людині важко звикнути до сформованого режиму дня і ночі. Тому космонавти прокидаються по сигналу (мелодії) яку підбирають самі.
2. У багатьох космонавтів під час польотів виникають ускладнення зі спиною, супроводжувані болем і затисканням нервів. Вся справа в тому, що в умовах без земного тяжіння хребет людини розслабляється і розтягується. Тому космонавти, буквально виростають на 5-8 сантиметрів.
3. У космосі неможливо почути людське хропіння. Через особливості навколишніх умов космонавти не хропуть. Науці відомі лише поодинокі випадки такого явища.
4. Щоб поліпшити смакові якості їжі в космосі, космонавти додають у страви сіль і перець, розведені у воді. Інакше — якомога посолити і поперчити в умовах невагомості?
5. Найдовше на орбіті пробув космонавт Сергій Крикальов — 803 дня.
6. Космічна хвороба або синдром адаптації до космосу проявляється у кожного другого космонавта. Дана недуга триває кілька днів і проявляється у вигляді втрати відчуття власних кінцівок і орієнтації.
7. Цікаві факти про космонавтів стосуються також забобонів, пов’язаних з даною професією. Так, наприклад, Сергій Корольов з великою обережністю ставився до запусків по понеділках, тому переносив дату.
8. Під час польотів космонавти часто помічають незрозумілі спалахи світла. Виявляється, це радіація, яку людський мозок сприймає як спалах. Вони дуже шкідливі для очей, тому по прибуттю на Землю у космонавтів можуть виникати пов’язані із зором проблеми.

9. Зворотній відлік при запуску ракети був запозичений у кінематографістів. Для нагнітання глядацької напруги саме такий прийом був використаний в 1929 році у фільмі «Жінка на Місяці».
10. Первим дворазовим туристом в космосі є Чарльз Сімоні. Його польоти відбулися в 2007 і 2009 роках. А ось після весілля така розвага для нього стала недоступною. У шлюбному контракті Сімоні передбачено заборону на третій візит в космос.

 Перегляньте відео







Комментариев нет:

Отправить комментарий